Audioego LogoNews
STABI S STOGI S


STABI S STOGI S
KUZMA
Stabi S je náš nejmenší gramofon, avšak k jeho návrhu jsme přistupovali s cíly, které jsou patrné v našich nejdražších modelech. Jeho unikátní tvar a konstrukce z pevných mosazných tyčí poskytují mimořádně pevné připojení k talíři, ložisku i základně ramínka. Nemá žádnou plochou desku, která by rezonovala a přenášela vibrace, pouze pevné mosazné tyče o průměru 50mm. Další mosazné tyče zajišťující stabilitu jsou spojeny svorkou ve tvaru T.
Motor je umístěn samostatně ve vlastním těle, které tlumí jeho vibrace. Plochý řemínek zajišťuje přenos síly od řemenice motoru na subtalíř.

Ložisko je z vysoce leštěné, ušlechtilé oceli, zatímco pouzdro je z materiálu kombinující pryskyřici a textilní materiál, který má vynikající tlumící vlastnosti. Talíř je konstruován s podložkou na povrchu a gumovou plochou, která poskytuje stabilní prostor pro LP bez nežádoucích rezonancí. Upínání LP je možné.
Celý gramofon je podepřen volitelně vysokou deskou z velmi husté překližky. Akrylový kryt chrání talíř a raménko a zároveň podporuje unikátní tvar gramofonu.
Adaptér na 45 rpm je k dispozici a lze jej jednoduše nasunout na původní řemenici otáček. Na gramofon mohou být namontována různá raménka s použitím různých mosazných základen, všechna však umožňují nastavení požadovaného VTA.

Technické údaje:
Hmotnost: 13 Kg
Rozměry: 40 x 30 x 14 cm
Talíř hmotnost (celkem): 4 Kg
Rychlost: 33,45 min
Motor: synchronní

Stogi S raménko je v pivotním provedení s unikátní, tuhou hlavou raménka vyrobenou z pevného hliníkového bloku a základnou z mosazi. Tyto materiály zvládají všechny vibrace a usnadňují stabilitu raménka jako celku. Všechny části raménka jsou vyrobeny z bloků masivního kovu, s cílem poskytovat tlumení a minimalizovat rezonance. Leštěný vrchol pivotu je umístěna v silikonové olejové lázni, což zajišťuje extrémně nízké tření a vibrace ložiska. Výška ložiska je na rekordní úrovni proti LP desce pro optimální sledování drážky. Silikon tlumí a řídí rezonanci kazety a také dává stabilitu ve směru azimutu.

Dvě protizávaží umožňují snadné úpravy pro sledování síly a azimutu. Jemné nastavení azimutu je dosaženo otočením horizontální šroubu v protizávaží. Tato úprava je velmi jednoduchá a nemá vliv na další parametry raménka.

Signálové vodiče jsou z jednoho nepřerušeného kusu od hlavy raménka na RCA konektory. Na zvláštní objednávku, mohou být signálové vodiče rovněž vybaveny XLR konektory.

Technické údaje:
Efektivní délka: 229 mm
Vzdálenost hrotu pivotu k hrotu vřetena ložiska: 212 m
Efektivní hmotnost: 11 gr
Nastavení výšky: ano
Nastavení azimutu: ano
Jemné nastavení azimutu: ano
Úprava bias: ano
Hmotnost: 600 gr

Vymyšleno a vyrobeno ve Slovinsku
www.kuzma.si