Audioego LogoNews
AVANTERA


AVANTERA
AUDIOPHYSIC
Už jste někdy zažili dynamický rozsah klavíru naživo na koncertě? Od jemného pianopianissima, vlajícího jako prachové pírko, až po brutální útoky, při kterých chtějí ocelové struny málem prasknout? Bouřlivá dynamika, pianoforte, virtuózní souhra hlasitých a tichých tónů, to vše vytváří nejhlubší emoce.

Takové skoky v dynamice skutečně staví reproduktory před mamutí úkol. Zatímco křídlo využívá své struny a korpus pro přenos zvukové energie, reproduktory musí místo toho vydávat obrovské množství zvukové energie prostřednictvím svých měničů. Oproti hudebnímu nástroji, jehož korpus se vyznačuje témbrem a hlasitostí, musí reprobox zůstat ve stoickém klidu. Pokud reproduktorová skříň začne rezonovat, pak to nevyhnutelně vede k nepříznivému tónovému zabarvení.

Cílem Audio Physic bylo vždy navrhovat reproduktory tak, aby jejich ozvučnice neměla žádný vliv na reprodukci. Díky tomu se nová Avantera, stejně jako všechny špičkové modely Audio Physic, vyznačuje nadčasovým designem. Lze se tak vyhnout stojatému vlnění, které by narušovalo zvuk vznikající uvnitř skříně. Výztuhy a keramické pěnové panely extrémně odolné proti zkroucení navíc zpevňují skříň a nabízejí měničům dokonalé podmínky pro optimální výkon.

Měniče nejnovější generace se používají ve všech frekvenčních rozsazích. Ovladače, stejně jako různé desky plošných spojů, výhybky a také samotná připojovací svorka, jsou mechanicky odpojeny od skříně reproduktoru. Důsledná implementace této konkrétní filozofie AudioPhysic se odráží ve vynikajících výsledcích měření a extrémně otevřeném, přirozeném zvuku.

Vždy existovala hudba, kterou poslouchat při vysoké hlasitosti je prostě zábavnější. Každý, kdo někdy zažil živé vystoupení Techno guru Paula Kalkbrennera v německé metropoli Berlín, ví, jak takové beaty mohou vést ke skutečné skupinové dynamice. S všudypřítomným dopadem se tučný basový zvuk zmocňuje publika, všudypřítomný lepkavý vzduch objímá pohybující se těla a tisíce záblesků světla se míhají závany umělé mlhy. To je tepající puls kosmopolitního města, to je ta nejčistší emoce.

Poslouchejte Paula Kalkbrennera prostřednictvím nové Avantery a budete doslova vtaženi do klubové scenérie velkoměsta. Jediný dotyk na skříni reproduktoru okamžitě odhalí, jak tichý zůstává i při vysoké hlasitosti.

Ať už jde o rozsáhlá orchestrální díla, fyzicky zahrnující techno beaty nebo puristické gregoriánské chorály – nová Avantera je tu, aby zvládla celý svět hudby. Toto akustické mistrovské dílo vás zve na emocionální cestu do podstaty hudby – ať už se vám líbí jakákoli.
Navrženo a vyrobeno v Brilonu v N?mecku. www.audiophysic.com